недела, 9. август 2020. Вести денес: 74
home Вести

ВО ЖИВО: Обраќање на Мицкоски по повод 2 Август од Ташмаруниште

ВО ЖИВО: Обраќање на Мицкоски по повод 2 Август од Ташмаруниште

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја предводи партиската делегација која ќе биде присутна во струшкото село Ташмаруниште.

Обраќањето на Мицкоски по повод државниот празник 2-ри Август – Илинден се очекува во 10:30 часот.

Коронавирус