среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 22
home Вести

ВО ЖИВО: Обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на нацијата

ВО ЖИВО: Обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на нацијата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во 21 часот ќе се обрати на нацијата.

Тој преку статус на Фејсбук најавува дека ќе им се обрати на граѓаните преку видео порака на социјалната мрежа Фејсбук.

-Следете го моето обраќање во живо, во 21 часот на мојата фејсбук страница, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Следете го моето обраќање во живо, во 21 часот на мојата фејсбук страница.

Posted by Hristijan Mickoski on Понеделник, 30 ноември 2020

Видео обраќањето можете да го следите на неговиот профил на Фејсбук ТУКА.

Коронавирус