понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Вести

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“ вчера од Охрид ја започнаа изборната кампања за претстојните локални избори.

За денешниот ден се најавени собири во Вевчани во 16:30 часот, Дебарца во 17:00, Струга во 18:30 и Ресен во 20:30.

Следете го во живо митингот во Вевчани.

Локални избори 2021