понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 132
home Вести

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Ресен

ВО ЖИВО: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Ресен

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“ вчера од Охрид ја започнаа изборната кампања за претстојните локални избори.

Денеска имаше собири во Вевчани во 16:30 часот, Дебарца во 17:00, Струга во 18:30 и во моментов во Ресен.

Следете го во живо последниот собир на ВМРО-ДПМНЕ за вечерва, митингот во Ресен.

Локални избори 2021