понеделник, 10. мај 2021. Вести денес: 146
home Вести

ВО ЖИВО: Мицкоски на средба со граѓаните во Кочани- пред граѓаните ќе ја претстави програмата со над 1.000 проекти

ВО ЖИВО: Мицкоски на средба со граѓаните во Кочани- пред граѓаните ќе ја претстави програмата со над 1.000 проекти

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе одржи завршен митинг пред граѓаните на Кочани.

Средбата со граѓаните и говорот пред нив ќе биде со сите препораки и мерки против ширење на коронавирусот.

Мицкоски се очекува пред граѓаните да претстави над 1.000 проекти за граѓаните за во следните четири години.

Коронавирус