понеделник, 21. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

ВО ЖИВО: Изјава на новинарот Љупчо Златев, наместо ОЈО да го гони оној кој врши киднапирање и криминал, ОЈО го гони оној кој објавува

ВО ЖИВО: Изјава на новинарот Љупчо Златев, наместо ОЈО да го гони оној кој врши киднапирање и криминал, ОЈО го гони оној кој објавува

Новинарот Љупчо Златев денеска е повикан во Основното јавно обвинителство кое претходно отвори истрага против него откако тој на својот портал „Лидер“ објави аудио снимка во која се слуша како градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш физички измачува човек кој претходно го лишува од слобода.

Златев претходно неколку пати потенцираше дека наместо да го гони оној кој врши киднапирање и насилство, ОЈО го гони оној кој објавил за кривичното дело, а по тој повод во моментов пред ОЈО своја изјава дава новинарот Златев.

Изјава во живо можете да ја проследите во продолжение:

Најнови вести

Вести

Мицкоски на годишната конференција на УМС: Бидете бестрашни борци за идеалите за кои вреди да се борите, тешко ми е кога гледам дека главниот протест е за оброк кој владата им го зема од уста, додека младите во Берлин, Лондон, Париз протестираат за широки општествени теми

Коронавирус