понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 47
home Вести

ВО ЖИВО: Изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

ВО ЖИВО: Изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во 12 часот ќе ја посети компанијата „Еко циркон“ која се наоѓа близу Вардариште во Гази Баба.

По ова тој ќе даде изјава за медиумите, а целиот настан ќе го проследи КУРИР.

Видеото од неговата изјава во живо можете да ја гледате во продолжение точно напладне.

ЕУРО 2020

Македонија