петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 160
home Вести

ВО ЖИВО: Изјава на Христијан Мицкоски од Штип

ВО ЖИВО: Изјава на Христијан Мицкоски од Штип

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р. Христијан Мицкоски денеска ќе биде во посета на општина Штип, каде заедно со градоначалникот Иван Јорданов, ќе остварат средба со бизнис заедницата.

-Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р. Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Штип Иван Јорданов, денеска со почеток од 12:00 часот, во хотел Оаза во Штип ќе остварат средба со бизнис заедницата. Пред одржување на средбата во 12:00 часот изјава за медиуми ќе имаат претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и градоначалникот на општина Штип, Иван Јорданов, информираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус