петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 41
home Вести

Во живо: Хан и Могерини ги презентираат извештаите за напредокот на земјите кандидати

Во живо: Хан и Могерини ги презентираат извештаите за напредокот на земјите кандидати

Евромесарот за проширување Јоханес Хан и високата претставничка за надворешна политика Федерика Могерини, на прес-конференција во Брисел ги презентираат извештаите за напредокот за земјите кандидати за членство и стратегијата за проширувањето на ЕУ за 2019.

Коронавирус