четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 159
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Вести

ВО ЖИВО: Филипче ќе информира за состојбата со коронавирусот во Македонија

ВО ЖИВО: Филипче ќе информира за состојбата со коронавирусот во Македонија

Министерот за здраство, Венко Филипче ќе информира за состојбата со коронавирусот во Македонија.

Инаку, за сега до вчера бројот на заразени во Македонија од новиот коронавирус се искачи на 18 лица, информираше вчера Филипче.

Од друга страната пак, надлежните ги заострија мерките во борбата против Ковид-19, со што се стави целосна забрана за работа на кафитериите, клубовите, баровите казината и т.н…

Коронавирус