понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Вести

ВО ЖИВО: Еве што договорија Заев и Ахмети

ВО ЖИВО: Еве што договорија Заев и Ахмети

Пред малку заврши состанокт на кој што претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ДУИ, Али Ахмети ги дефинираа и последните детали за новата Влада, во Клубот на пратеници.

Во секој момент се очекува да започне прес-конференцијата на која двајцата лидери ќе ги соопштат деталите за тоа како ќе изгледа новата Влада.

Најпрво ќе се обрати Заев, па после него Ахмети.