четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Вести

ВО ЖИВО: Две прес – конференции на ВМРО-ДПМНЕ

ВО ЖИВО: Две прес – конференции на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ денеска најави две прес-конференции кои ќе се одржат во седиштето на партијата точно напладне.

На истите ќе се обрата Антонијо Милошоски и Димче Арсовски.

КУРИР двете ќе ги пренесува во живо, штом започнат.

Следете не:

Коронавирус