недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 21
home Вести

ВО ЖИВО: ДИК преку јавна седница ќе ги соопшти официјалните резултати од изборите

ВО ЖИВО: ДИК преку јавна седница ќе ги соопшти официјалните резултати од изборите

Државната изборна комисија најави дека во 18:15 часот ќе одржи јавна седница.

Се очекува ДИК да ги објави неофицијалните конечни резултатити од вчерашните парламентарни избори.

Објавувањето на резултатите од изборите се пролонгираше бидејќи имаше пад на сајтот за известување во неколку наврати, за што од ДИК информираа дека станува збор за надворешен напад.

Седницата ќе се емитува во живо на Јутјуб каналот на ДИК.

Коронавирус