четврток, 5. август 2021. Вести денес: 50
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Вести

ВО ЖИВО: 31 година ВМРО-ДПМНЕ „Македонија за сите луѓе“

ВО ЖИВО: 31 година ВМРО-ДПМНЕ „Македонија за сите луѓе“

Со настан во Античкиот амфитеатар во Охрид, денеска со почеток во 19:00 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе го одбележи својот 31-ви роденден.

Обраќање ќе има Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски и Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски.

Коронавирус