среда, 8. декември 2021. Вести денес: 65
home Вести

Во вторник протест на ВМРО-ДПМНЕ во три градови во Македонија

Во вторник протест на ВМРО-ДПМНЕ во три градови во Македонија

Во вторник 13.10.2020 со почеток во 18:00 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи протести со возила во Скопје, Охрид и Прилеп против мафијата на Заев и поскапување на струјата.

Од ВМРО-ДПМНЕ повикуваат на почитување на мерките за заштита од КОВИД-19, притоа секој со себе да носи лична заштитна опрема.

Коронавирус