сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 132
home Вести

Во вторник комеморативна седница за починатиот професор Томе Груевски

Во вторник комеморативна седница за починатиот професор Томе Груевски

Комеморативната седница по повод смртта на професорот Томе Груевски, ќе се одржи на 24. септември (вторник) со почеток во 11 часот во Свечената сала на Факултетот „Јустинијан Први“ при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“.

Професор доктор Томе Груевски беше наставник и научник во областа на комуникологијата, новинарството и односите со јавноста, прв доктор по комуникологија во нашата држава и основоположник на студиите по односи со јавноста.

По кусо и тешко боледување почина на 16. септември годинава, со што академската заедница загуби почитуван и драг колега.

Најнови вести

Локални избори 2021