понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Вести

Во Врање нема само Лидл туку и 1.000 вакцини дневно против коронавирус- македонските власти мува не ги лази

Во Врање нема само Лидл туку и 1.000 вакцини дневно против коронавирус- македонските власти мува не ги лази

И додека македонските власти постојано ги лажат граѓаните дека вакцините од Србија ќе пристигнат во секој момент, во соседството се вакцинира без престан.

Денеска во српските медиуми излезе веста дека само во текот на вчерашниот ден дури 1.000 граѓани ја примија вакцината.

Ова е доказ додека македонските граѓани заминуваат на шопинг во Врање во познатиот супермаркет Лидл, соседната наша земја си го вакцинира населението како општествена одговорност на државата, додека македонската власт предводена од СДСМ ја замајува јавноста секојдневно околу пристигнувањето на првите дози на вакцини.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија