понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 146
home Вести

„Во телефонот на Катица пронајдени необјавени селфиња на Боки13„

„Во телефонот на Катица пронајдени необјавени селфиња на Боки13„

Мобилниот телефон на специјалната обвинителка во оставка, Катица Јанева за кој претходно нејзиниот син го информираше Јавното обвинителство дека е изгубен, е пронајден.

Не бил изгубен: Обвинителство го обезбеди и вториот мобилен телефон на Катица Јанева

Информацијата разбирливо предизвика лавина од реакции во јавноста и на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

 

 

 

 

 

 

 

 

Коронавирус