среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Во тек полициска акција: Се апси татко му на Боки 13

Во тек полициска акција: Се апси татко му на Боки 13

Во моментов во тек е полициска акција по наредба на судот за обезбедување на Миле Јовановски, татко на Боки 13, осомничен во случајот Рекет за злоупотреби преку Меѓународниот сојуз.  Апсењето се одвива во Тафталиџе кај стара Змија, пренесува Вечер.

Во Кривичниот суд пред малку беше донесена и Јасна Мандиќ- заменик претседателот на Меѓународниот Сојуз, невладината организација на Боки 13.

Најнови вести

Локални избори 2021