понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Во среда пренасочување на сообраќајот на регионалниот пат од Давидово до Удово

Во среда пренасочување на сообраќајот на регионалниот пат од Давидово до Удово

Поради изведување асфалтерски работи на регионалниот пат Р-1105, на потегот од селото Давидово до Удово, в среда од 9:00 до 17:00 часот ќе се пренасочува сообраќајот по стариот пат А1е од клучката кај село Миравци.

Како што информира ЈП Македонијапат подружница Велес, на местото на изведување на работите ќе биде поставена соодветна сообраќајна сигнализација.

(Миа)

Коронавирус