вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Вести

Во Србија прават болници за ковид, а охридскиот градоначалник по половина година ветување се пофали со асфалт

Во Србија прават болници за ковид, а охридскиот градоначалник по половина година ветување се пофали со асфалт

Да не беше смешно ќе беше трагично. После пола година ветување за модуларна болница, Константин Георгиески, градоначалникот на Охрид, се пофали со асфалт, пишува Охрид24.мк.

Колку за споредба, Во Србија во рок од четири месеци се отворија две нови болници наменети за лекување на пациенти со Ковид-19. Едната во Крушевац со 500 места, а другата во белградското предградие Батајница со 930 кревети.

Коронавирус