сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 21
home Вести

Во Собранието свечени изјави на новоизбраните обвинители

Во Собранието свечени изјави на новоизбраните обвинители

Новизбраните членови на Советот на јавни обвинители денеска ќе дадат свечена изјава пред претседателот на Собранието Талат Џафери.

Свечени изјави ќе дадат Фаик Арслани, Антонио Јолевски, Коле Штерјев и Фиданка Рајевска.

Најнови вести