сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Во Собранието почна 36. седница на која се три закони од петтиот пакет економски мерки

Во Собранието почна 36. седница на која се три закони од петтиот пакет економски мерки

Во Собранието почна 36 седница, на која се наоѓаат и три закони од петтиот пакет економски мерки.

Претходно, пратениците ги изгласаа 21 точка од 32 седница, за која владејачкото мнозинство обезбеди кворум од 62 пратеници. Двајца пратеници, позитивни од Ковид-19, облечени во скафандери од посебни кабини присуствуваа на работатата на Собранието.

Коронавирус