четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 34
home Вести

Во служба на партијата со јавни пари- функционери на СДСМ со државни возила на партиска средба (ВИДЕО)

Во служба на партијата со јавни пари- функционери на СДСМ со државни возила на партиска средба (ВИДЕО)

Функционери на СДСМ меѓу кои Радмила Шекеринска, Оливер Спасовски, Љупчо Николовски, Мила Царовска, на вчерашниот Централен одбор на партијата, наместо со приватни, дошле со службени возила.

-Во служба на партијата со јавни пари. Скоро сите функционери на СДСМ со државни возила на партиска средба, пишува новинарот Фуркан Салиу, кој го објави и видеото.

Коронавирус