недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Во Скопје регистрирани 271 нови случаи на коронавирус – најмногу активни во Аеродром

Во Скопје регистрирани 271 нови случаи на коронавирус – најмногу активни во Аеродром

Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа направени се 1901 тестирања, а регистрирани се 561 нови случаи на коронавирус, додека пак на територија на Град Скопје регистрирани се 271 новозаболени.

Активни случаи по општини во Скопје денеска:

Аеродром – 699
Карпош – 547
Центар – 519
Гази Баба – 450
Кисела Вода – 417
Ѓорче Петров – 286
Чаир – 166
Бутел – 152
Илинден – 63
Сопиште – 30
Шуто Оризари – 26
Сарај – 24
Петровец –21
Чучер Сандево – 14
Арачиново – 10
Зелениково – 9
Студеничани – 7

Најнови вести

Коронавирус