среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Во Скопје нема вакцина против тетанус

Во Скопје нема вакцина против тетанус

Според информации на одредени медиуми еден од колегите на полицајците кој беше искасан од куче истото немало ознака дека е вакцинирано.

Кога колегите го однеле полицаецот  на Инфективната клиника и во неколку други здравствени установи и аптеки им било кажано дека проблем со серумот и антитетанус вакцината има подолго време.

Полицаецот бил искасан вчера попладне во близина а МТВ и хотелот ВИП кога кучето незабележано му пришло зад грб и го нападнало без причина.

Очевидци велат дека бил нападнат само еден од повеќе присутни полицајци во цивил, а нападнало само едно од вкупно петте кучиња скитници кои се движеле во група.

ИЗВОР: ЗДРАВСТВО.МК

Најнови вести

Коронавирус