понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 159
home Вести

Во Скопје има 3.413 лица заразени со коронавирус, еве каква е состојбата во другите градови

Во Скопје има 3.413 лица заразени со коронавирус, еве каква е состојбата во другите градови

Досега во Македонија се направени вкупно 1.339.824 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 196.762бројката на оздравени пациенти е 183.027, на починати е 6.922, а бројот на активни случаи изнесува 6.813.

Според епидемиолошки анализи во моментов, дистрибуцијата по градови е следна:

Најнови вести