петок, 17. септември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Во Скопје и Тетово троцифрен број активни случаи, дознајте колку заразени со коронавирус има во вашиот град

Во Скопје и Тетово троцифрен број активни случаи, дознајте колку заразени со коронавирус има во вашиот град

Досега во Македоннија се направени вкупно 971.395 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 156.299 бројката на оздравени пациенти е 150.350, на починати е 5.493, а бројот на активни случаи изнесува 456.

Според епидемиолошките анализи во моментов, дистрибуцијата по градови е следна:

Најнови вести

Коронавирус