вторник, 11. мај 2021. Вести денес: 112
home Вести

Во сабота ќе се знае новиот владин состав

Во сабота ќе се знае новиот владин состав

Во сабота се очекува премиерот Зоран Заев да го претстави новиот владин кабинет, до кога се очекува да „падне“ и договорот со ДУИ, за двајцата функционери на оваа партија кои ќе бидат опфатени од метлата на премиерот, неофицијално дознава Алсат-М.

– Врз основа на информациите што јас ги имам, лидерите се во преговори кои се во тек и наредните денови ќе излезат со конечна одлука – изјавил Билен Салији од ДУИ.

Алсат јавува дека се очекува министерот за финансии, Драган Тевдовски да се замени со директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, но не се отфрла можноста во финансии да премине Кочо Анѓушев.

 

Коронавирус