сабота, 28. март 2020. Вести денес: 34
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Во Прилеп регистрирани првите двајца заразени со коронавирус

Во Прилеп регистрирани првите двајца заразени со коронавирус

Во Прилеп потврдени првите двајца позитивни на коронавирус, објави канал 5.

Се проверуваат нивните контакти.

Кризниот штаб на Прилеп попладнево ќе излезе со детаљи и нови мерки.