понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 95
home Вести

Во прекин сообраќајот за товарни возила на „Богородица“

Во прекин сообраќајот за товарни возила на „Богородица“

Сообраќајот за товарни возила за влез и излез на граничниот премин Богородица е во прекин.

Причината, како што информира Авто мото сојузот на Македонија, е прекин на системот за работа на царината.

Коронавирус