сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 98
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Во прекин сообраќајот на патот Виница-Делчево поради градежни работи

Во прекин сообраќајот на патот Виница-Делчево поради градежни работи

Сообраќајот на регионалниот пат Виница – село Бигла – Делчево, делница село Драгобраште – село Трстија – Виница, денеска од 10:00 до 16:00 часот ќе биде во прекин.

Како што информира Автомото сојузот прекинот на сообраќајот е поради изведување на градежни работи. 

Коронавирус