понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 179
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Вести

Во прекин сообраќајот на патот Удово-Валандово

Во прекин сообраќајот на патот Удово-Валандово

Поради одржување спортска манифестација организирана од општина Валандово, сообраќајот на патот Удово – Валандово е во прекин од 8:45 часот.

Како што соопштуваат од Автомото сојузот на Македонија сообраќајот ќе се пренасочува по автопатот.