сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 20
home Вести

Во прекин сообраќајот на патот Неготино- Кавадарци

Во прекин сообраќајот на патот Неготино- Кавадарци
илустрација

Сообраќајот на регионалниот пат Неготино- Кавадарци е во прекин поради извлекување на товарно моторно возило.

Како што информираат од Автомото сојузот на Македонока сообраќајот е во прекин од 13:45 часот. 

Коронавирус