недела, 2. април 2023. Вести денес: 29
Во живо

Панел дискусија на ВМРО-ДПМНЕ на тема „Извештај на Стејт Департментот: Сериозна владина и судска корупција“

home Вести

Во прекин патот Велес – Штип поради сообраќајка

Во прекин патот Велес – Штип поради сообраќајка

Поради сообраќајна незгода, од 13:15 часот попладнево сообраќајот на патот Велес – Штип е во прекин.

Како што соопшти АМСМ, незгодата се случила кај село Мамутчево.