среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Во прекин патот Велес-Штип кај Градската депонија поради намалена видливост од пожар

Во прекин патот Велес-Штип кај Градската депонија поради намалена видливост од пожар

АМСМ известува дека од 17:45 часот во прекин е патниот правец Велес-Штип кај Градска депонија поради намалена видливост од пожар. Претходно, од АМСМ информираа дека поради намалена видливост од пожар, од 16 часот во прекин е и патниот правец Кочани-Виница-Берово.

АМСМ, меѓу другото, известува дека на граничниот премин Табановце поради зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за влез и излез од државата е околу 30 минути. На останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Локални избори 2021