вторник, 17. септември 2019. Вести денес: 124
home Вести

Во прекеин сообраќајот на патот Тетово – Скопје поради одбележувањето на Карпалак

Во прекеин сообраќајот на патот Тетово – Скопје поради одбележувањето на Карпалак

Сообраќајот на регионалниот пат Тетово – Скопје од 08:45 часот е во прекин поради активностите на Карпалак.

Од АМСМ информираат дека сообраќајот се пренасочува по стариот пат кај клучката Групчин.

Најнови вести