среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 64
home Вести

Во понеделник почнува прскањето против комарци во Скопје

Во понеделник почнува прскањето против комарци во Скопје

Првата фаза од авионска дезинсекција против ларви од комарци ќе се изврши во понеделник на подрачјето на градот Скопје, во раните утрински часови.

Како што информираат од Центарот за управување со кризи, доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, истата ќе се изврши првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни, во истиот термин.

Од РЦУК ги известуваат пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

ЕУРО 2020

Македонија