четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 190
home Вести

Во Охрид и Прилеп дожд, во Штип и Свети Николе сонце- еве какво ќе биде утре времето низ Македонија

Во Охрид и Прилеп дожд, во Штип и Свети Николе сонце- еве какво ќе биде утре времето низ Македонија

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност.

Кон крајот на денот ќе има појава на краткотрајна нестабилност претежно во југозападните делови.

Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Коронавирус