четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 131
home Вести

Во Министерството за правда консултации за законот за ЈО

Во Министерството за правда консултации за законот за ЈО

Во Министерството за правда денеска се одржаа констултации за законот за јавно обвинителство со работната група.

Министерката за правда Рената Дескоска на својот Фејсбук профил објави фотографии, на кои се гледа дека на состанокот меѓу другите присуствувале државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, обвинителката од СЈО Ленче Ристовска, академик Владо Камбовски и професори од Правниот факултет.

Коронавирус