понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 173
home Вести

Во Маврови Анови демолирани статуи на народни херои од НОБ

Во Маврови Анови демолирани статуи на народни херои од НОБ

Синоќа во Полициското одделение Маврово, С.Б.(74) пријавил дека во населбата Маврови Анови, од страна на непознати лица, со употреба на физичка сила, од постаментите биле турнати две бронзени статуи.

Станува збор за статуи од народните херои Чеде Филипоски и Злате Малакоски.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Најнови вести

Коронавирус