вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 106
Во живо

Изјава на Мицкоски и Сарамандов од Гевгелија

home Вести

Во Македонија има 6.602 лица позитивни на коронавирус, еве во кои градови живеат

Во Македонија има 6.602 лица позитивни на коронавирус, еве во кои градови живеат

Досега во Македонија се направени вкупно 1.333.204 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 195.963, бројката на оздравени пациенти е 182.473, на починати е 6.888, а бројот на активни случаи изнесува 6.602.

Според епидемиолошки анализи во моментов, дистрибуцијата по градови е следна:

Локални избори 2021