петок, 29. јули 2022. Вести денес: 24
home Вести

Во Крива Паланка утринава најстудено, најмногу снег во Маврово

Во Крива Паланка утринава најстудено, најмногу снег во Маврово

Во текот на денов по котлините ќе има магла или значителна ниска облачност, а во останатите делови и особено на планините ќе преовладува сончево време.

Максималната температура денеска ќе биде во интервал од 6 до 14, а во местата со магла од 0 до 5 степени.

Во Скопје ќе биде магливо и тивко со значителна ниска облачност. Максималната температура ќе достигне 5 степени.

Како што соопшти УХМР, утрово во 7 часот најстудено (-6) беше во Крива Паланка и Маврови Анови, а највисока температура од 1 степен е измерена во Струмица, Дојран и Демир Капија.

Во Маврови Анови е измерена највисока снежна покривка од 15 сантиметри.

Коронавирус