петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 4
home Вести

Во Карпош казнети 226 возачи

Во Карпош казнети 226 возачи

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (03.11.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

Само на територијата на Општина Карпош изречени се вкупно 226 мерки, меѓу кои 14 за возење без возачка дозвола, 15 за нерегистрирани возила и 24 санкции за неносење на заштитна маска.

-Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, информира МВР.