среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 152
home Вести

Во изминатото деноноќие најмногу новозаразени имало Скопје и Куманово

Во изминатото деноноќие најмногу новозаразени имало Скопје и Куманово

Како што информираат од министерстворо за здраство во изминатите 24 часа направени се 386 тестирања, а потврдени се 23 нови случаи на ковид-19 во Македонија

Според официјалните информации на МЗ во изминатото деноноќие во Скопје регистрирани 5 новозаразени лица, Куманово-5, Прилеп-3, Тетово-6, Велес-2 и Неготино -2. Двете лица заведени во ПЕ Неготино, се жители на Демир Капија.

Со ова вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја изнесува 1465, бројката на оздравени пациенти е 738 , на починати е 77 , а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 650.

ЕУРО 2020

Македонија