вторник, 29. септември 2020. Вести денес: 29
home Вести

Во изминатите 24 часа 391 казна за неносење маски

Во изминатите 24 часа 391 казна за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 391 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Коронавирус