вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 117
home Вести

Во Институтот за јавно здравје ниту еден од вработените не е позитивен на Ковид-19

Во Институтот за јавно здравје ниту еден од вработените не е позитивен на Ковид-19

Во Институтот за јавно здравје ниту еден од вработените не е позитивен на Ковид 19, ова преку соопштение до јавноста денеска го истакнуваат од ИЈЗ.

Епидемиолошките екипи и натаму ја извршуваат својата работа како и во изминатите два месеца, ова е официјална информација од Инстутот за јаво здравје потврдена од директотот на институцијата Шабан Мемети и јавноста треба да биде информирана.

Официјалните информации за состојбата со Ковид 19 се објавуваат на интернет страницата на Институт за јавно здравје и на страницата на Министерство за здравство, стои во нивното соопштение до јавноста.

Локални избори 2021