недела, 5. декември 2021. Вести денес: 43
home Вести

Во гасењето на пожарите вклучени 1500 припадници на АРМ

Во гасењето на пожарите вклучени 1500 припадници на АРМ

Во изминатите десетина дена од избувнувањето на пожарите, 1500 припадници на Армијата се вклучија во справувањето со огнената стихија.

Детални информации за ангажманот на армиските припадници од земја и од воздух, велат од МО, денеска ќе бидат соопштени на прес конференција во Центарот за обука на пилоти, касарна „Страшо Пинџур“ – Петровец.

 

Коронавирус