петок, 25. септември 2020. Вести денес: 181
home Вести

Во четврток вечер ратификација на Договорот од Преспа

Во четврток вечер ратификација на Договорот од Преспа

Во среда во 10 часот по локално време започнува расправата во грчкиот Парламент за ратификација на Договорот од Преспа, а гласањето ќе биде во четврток вечер, брифираат извори од грчкиот Парламент, јави дописничката на МИА од Атина.

Коронавирус