среда, 7. декември 2022. Вести денес: 177
home Вести

Во чест на Билјана Беличанец: Едноминутно молчење на митингот во Струмица

Во чест на Билјана Беличанец: Едноминутно молчење на митингот во Струмица

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на митингот во Струмица ги замоли граѓаните сите заедно да и` оддадат почит со едноминутно молчење на починатата актерка и поранешна градоначалничка на општина Кисела Водa, Билјана Беличанец Алексиќ.

Претходно, Мицкоски побара молк од една минута и на митингот на партијата во Радовиш.

-Згасна еден човечки живот, прекрасната глумица, Билјана Беличанец, замина од овој свет. Беше исклучителна личност и исклучителен градоначаник, претседател на градскиот комитет на УЖ ВМРО-ДПМНЕ, рече Мицкоски во Радовиш.

Qatar 2022